baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

№ Р-127/0/335-19

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови  районної державної адміністрації

       29.05.2019                             м. Павлоград                           № Р-127/0/335-19

Про забезпечення

санітарно-епідемічного

благополуччя населення

Павлоградського району

в 2019 році

      Керуючись законами України „Про місцеві державні адміністрації”,  „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, „Про захист населення від інфекційних хвороб”,  на виконання Рішення Дніпропетровської регіональної комісії ТЕБ та НС від 16 квітня 2019 року №10, з метою недопущення епідемічних ускладнень та масових інфекційних хвороб серед населення Павлоградського району у весняно-літній період 2019 року:

 1. Інформацію заступника начальника Павлоградського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Павлоградського району в 2019 році  взяти до відома (додається).
 2. Визнати роботу сільських голів, керівників комунальних установ, закладів освіти району щодо проведення заходів по недопущенню епідемічних ускладнень та масових інфекційних хвороб серед населення Павлоградського району у весняно-літній період 2019 року задовільною.
 3. З метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у літній період 2019 року рекомендувати сільським головам:
 4. 1. На підприємствах питного водопостачання забезпечити:
 • впровадження у повному обсязі положень ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, ДСТУ 4808:2007 „Джерела централізованого питного водопостачання”; ДСТУ 7525:2014 „Вода питна. Вимоги та методи контролювання  якості”;
 • безперебійну подачу питної водопровідної води населенню, закладам освіти, соціальної сфери;
 • своєчасне усунення аварій, пошкоджень на мережах і об’єктах водопостачання, проведення планових посезонних промивок і дезінфекцій водопровідних мереж;
 • оперативне інформування Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області про всі аварії та пошкодження на водопроводах та стан їх усунення;
 • обладнання  системи  питного  водопостачання в  усіх  лікувально – профілактичних  закладах району ( амбулаторії, ФАПи, медпункти) та ін.;
 • проведення лабораторного контролю якості питної води перед початком функціонування таборів відпочинку з денним перебуванням дітей та початком нового навчального року відповідно вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.

3.2. З метою забезпечення належного санітарно-гігієнічного стану території населених пунктів району забезпечити:

 • вжиття заходів щодо організації збору твердих побутових відходів, у тому числі приватних домогосподарств населених пунктів;
 • вирішення питання своєчасного видалення твердих побутових відходів у закладах соціальної сфери, місцях масового відпочинку, навчальних закладах, підприємств та організацій усіх форм власності та приватних домогосподарств з метою недопущення стихійних звалищ та спалювання сміття;
 • своєчасність покосу територій та видалення дикорослих трав та алергенних рослин.

3.3. Обмежити загальне водокористування, встановивши місця, де забороняється купання, повідомити населення про встановлені правила, що обмежують загальне водокористування, забезпечити встановлення попереджуючих щитів та плакатів.

3.4. Провести якісну підготовку навчальних закладів до початку функціонування таборів з денним перебуванням дітей забезпечивши дотримання санітарних норм і правил, звернувши при цьому особливу увагу на стан водопровідних та каналізаційних систем, організацію харчування, медичного забезпечення.

3.5. Здійснити заходи щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань:

 • недопущення відкриття оздоровчих закладів без погодження з Держпродспоживслужбою у встановленому законодавством порядку;
 • не пізніше як за два дні до відкриття таборів проведення ретельного генерального прибирання та дезінфекцію усіх приміщень, що будуть задіяні у роботі;
 •  забезпечення дотримання норм харчування відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”.

         3.6. Скласти плани підготовки закладів освіти до нового навчального року, передбачити видатки для проведення реконструкцій, ремонтів приміщень, виконання пропозицій Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, винесених за результатами планових перевірок у 2018 та 2019 роках.

 1. Рекомендувати сільським головам, операторам ринку усіх форм власності, які здійснюють операції з обігу та реалізації харчових продуктів:

4.1. Не допускати роботу підприємств переробної промисловості, торгівлі громадського харчування при відсутності державної реєстрації операторів ринку відповідно вимог чинного законодавства.

 1. Рекомендувати сільським головам, операторам ринку усіх форм власності, які здійснюють операції з обігу та реалізації харчових продуктів:

 5.1. Вжити заходи щодо впровадження та функціонування системи контролю якості харчових продуктів (НАССР) на підприємствах, що здійснюють виробництво, або обіг харчових продуктів,  відповідно вимог чинного законодавства.

5.2. Забезпечити в повному обсязі відомчий лабораторний контроль за показниками безпеки продуктів, що виготовляються, швидко псуються.

5.3. Забезпечити дотримання законодавства під час транспортування, зберігання та реалізації продовольчої сировини та харчових продуктів.

 1. Рекомендувати Павлоградському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області посилити державний нагляд за дотриманням законодавства на об’єктах усіх форм власності при проведенні заходів державного нагляду (контролю) під час здійснення планових та позапланових перевірок. У разі виявлення порушень, вживати заходи адміністративного впливу в межах компетенції.
 2. Рекомендувати Павлоградському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, ВСП Павлоградському міськрайонному відділу лабораторних досліджень  ДУ „Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України”:

7.1. Забезпечити проведення цілеспрямованої санітарно-просвітницької роботи серед населення району щодо профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань.

7.2. Своєчасно проводити розслідування групових випадків гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, у тому числі,  захворювань на  ботулізм та отруєнь дикорослими грибами  за одержаними екстреними повідомленнями від лікувально-профілактичних закладів та інформаційних повідомлень.

 1. Рекомендувати комунальному некомерційному підприємству „Центр первинної медико-санітарної допомоги Богданівської сільської ради, комунальному некомерційному підприємству „Центр первинної медико — санітарної допомоги Вербківської сільської ради, комунальному підприємству „Павлоградській центральній районній лікарні”:

 8.1. Забезпечити готовність матеріально-технічної бази закладів на випадок епідускладнень, виникнення групових випадків харчових отруєнь,  спалахів інфекційних хвороб серед населення району.

8.2. Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед населення району щодо профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань.

 1. Рекомендувати Павлоградському відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області вжити заходи щодо припинення функціонування стихійних ринків, торгівлі у невстановлених місцях, несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами та сировиною на території населених пунктів району.
 2. Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Краснова О.С., контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

В. о. голови райдержадміністрації                                                                       О.С. КРАСНОВ

ПОГОДЖЕНО

Заступник начальника Павлоградського

міськрайонного управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Дніпропетровській області

_______________Б.М. АТОЄВ

Дов_дка до Р-127-0-335-19 в_д 29.05.2019

baner
baner
baner
baner
baner
baner