baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

№ Р-536/0/335-17

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови  районної державної адміністрації

22.11.2017                         м. Павлоград                          № Р-536/0/335-17

Про заходи з профілактики

та боротьби з африканською

чумою свиней на території

Павлоградського  району

    Керуючись Законами України «Про місцеві державні адміністрації»,  «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про ветеринарну медицину» , та на виконання наказу  Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 березня 2017 №111 «Про затвердження Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», з метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Павлоградського району:

 1. Інформацію в.о.начальника Павлоградського міськрайонного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Мурашка С.В. про заходи з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней на території  Павлоградського району, взяти до відома (додається).
 2. Визнати роботу керівників свиногосподарств району щодо проведення заходів по недопущенню занесення збудника африканської чуми свиней на територію району, та забезпечення роботи свиногосподарств у «закритому» режимі – недостатньою.
 3. Керівникам свиногосподарств: ТОВ «Павлоград-Агропродукт» Швидкій О.М., СФГ «Питер» Яковлєву І.В., СФГ «Ставки» Грунській Л.І., ТОВ «Нива» Головінову П.В.:
 • забезпечити проведення будівництва огорожі, стаціонарних наливних  дезинфікуючих  бар’єрів,  санпропускників  та інших  об’єктів  по   охороні свиногосподарств від занесення інфекційних хвороб, які  забезпечують роботу свиногосподарств в „закритому” режимі роботи;
 • посилити заходи щодо заборони доступу сторонніх осіб на територію свиногосподарств, заборонити в’їзд усіх видів транспорту не пов’язаного з їх обслуговуванням, обмежити господарські зв’язки з регіонами де зареєстрована африканська чума свиней.
 1. Рекомендувати Павлоградському міськрайонному управлінню Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуації у Дніпропетровській області, начальнику Павлоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини Брежнєвій Г.В. проаналізувати стан готовності сил та засобів на випадок виникнення африканської чуми свиней.
 2. Рекомендувати Павлоградському відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області:
 • вжити заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших невстановлених місць торгівлі та реалізації живих тварин та сировини з них;
 • здійснювати контроль за переміщенням живих свиней та сировини з них на території району. Не допускати переміщення живих тварин без ветеринарних документів.
 1. Рекомендувати Павлоградському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби  в Дніпропетровській області, Павлоградській районній державній лікарні ветеринарної медицини:
 • проводити масову роз’яснювальну роботу серед населення про ситуацію щодо африканської чуми свиней;
 • посилити контроль за видачею ветеринарних документів.
 1. Рекомендувати Павлоградській районній державній лабораторії ветеринарної медицини забезпечити своєчасну діагностику та проведення серологічного моніторингу інфекційних хвороб свиней.
 2. Рекомендувати Павлоградському державному підприємству лісового господарства, Павлоградському Українському товариству мисливців та рибалок:
 • контролювати мисливські угіддя на предмет виявлення трупів диких тварин. У разі їх виявлення негайно повідомляти установи державної ветеринарної  медицини та надсилати патологічний матеріал у Дніпропетровську регіональну лабораторію ветеринарної медицини;
 • при здійсненні організованих заходів щодо полювання на диких кабанів забезпечувати присутність державних  лікарів ветеринарної медицини для здійснення своєчасної ветеринарно-санітарної експертизи та відбору матеріалу для лабораторних досліджень.
 1. Павлоградському Українському товариству мисливців та рибалок забезпечити проведення серологічного моніторингу АЧС, шляхом діагностичних відстрілів диких кабанів і відбір проб сироваток крові для лабораторного дослідження на КЧС та АЧС.
 2. Координацію роботи та контроль щодо виконання цього розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Краснова О.С., контроль залишаю за собою.

 

Голова райдержадміністрації                                              С.Є. МАКСИМЧУК

Р-536-0-335-17 від 22.11.2017

baner
baner
baner
baner
baner
baner